Apteka w sieci

Dzięki zakupom z internecie oszczędzamy nie tylko czas, ale i pieniądze. Identycznie sprawy mają się z aptekami internetowymi. Zazwyczaj ceny tam są niższe, bo marża nie zawsze obejmuje te same składniki, które występują w przypadku sklepu stacjonarnego. Dodatkowo mamy czas na spokojne zaznajomienie się z opisem danego specyfiku i dodatkowo przeczytanie opinii o nim na forach.

 Jakie medykamenty warto kupować przez internet?

Może w przypadku leków refundowanych, na które apteka internetowa musi dostać recepty, różnica w cenie nie ma znaczenia, jednak pozostały asortyment zazwyczaj występuje w znacznie niższych cenach. Dodatkowo bywają różne promocje i rabaty z okazji kupienia większych ilości. Dodatkowym udogodnieniem bywa rezygnacją z kosztów wysyłki w przypadku przekroczenia pewnego progu sumy zamówienia. Pewnym udogodnieniem jest również dostęp do informacji o nowościach, często w subskrybowanym newsletterze.

Jak poznać, że apteka działa legalnie?

Każda apteka internetowa, która sprzedaje leki powinna mieć logo, które jest wspólne dla wszystkich tego typu placówek. Po kliknięciu na nie, powinno nas przenieść na stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, gdzie ta apteka powinna być widoczna. Taka placówka powinna mieć również swój stacjonarny odpowiednik, gdzie pracuje profesjonalny personel. Dodatkowo każda apteka w Sieci powinna mieć dostępny telefoniczny dyżur eksperta. Ponadto apteka w internecie nie może być bezpańska. Powinna być widoczna lista osób, które nią zarządzają. Można też sprawdzić, czy apteka ma dane odpowiedniego Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Źródło informacji: https://aptekacud.pl

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *