Aromaterapia – olejek arcydzięglowy

Osoby, których pasją jest aromaterapia, potrafią docenić i maksymalnie wykorzystać leczniczą moc zapachów. Odpowiednio wykorzystane olejki eteryczne to cenne wsparcie w walce z licznymi przypadłościami oraz szansa na to, by w prosty i skuteczny sposób poprawić swą formę.
Jednym z tych olejków, z których niezwykłych właściwości tak chętnie korzysta medycyna naturalna, jest olejek arcydzięglowy. Powstaje on z arcydzięgla litworu – rośliny, której uprawy są dość popularne na terenie Europy. Szczególnie dobrym obszarem do uprawy tej rośliny są tereny górskie i podgórskie, tam też można się z nią spotkać najczęściej. Leczniczy olejek można otrzymać z owoców arcydzięgla, choć w aromaterapii stawia się na te olejki eteryczne, które powstają z jego korzenia. W jaki sposób można z nich korzystać?
Olejek arcydzięglowy może stać się cennym dodatkiem do tak popularnego zabiegu, jakim jest masaż. Tu staje się on naturalnym lekiem na kaszel, grypę i przeziębienie. Inhalacje z tym olejkiem eterycznym również mogą pomóc w walce z tymi chorobami, będą też cennym wsparciem dla tych pacjentów, którzy zmagają się z astmą. A jak na nasze zdrowie wpłynie lecznicza kąpiel z takim olejkiem jako podstawowym dodatkiem? Oprócz problemów z drogami oddechowymi, dzięki takiej kąpieli pozbędziemy się dolegliwości związanych z niestrawnością czy wzdęciami.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *