Co powinniśmy wiedzieć o piance do golenia?

Powszechnie wiadomo, że mężczyźni za eksperymentowaniem oraz za testowaniem kosmetycznych nowości nie przepadają. Warto zatem podejść z głową do wyboru odpowiedniego produktu do golenia. Dzięki temu, w momencie znalezienia dobrego kosmetyku, przy zakupach kolejnych może po niego sięgnąć w sposób automatyczny. Na pewno pozwala to na zaoszczędzenie czasu, który ponownie należy poświęcić na żmudne czytanie składu oraz jego analizę. Gdy produkt poprzedni nie jest dobry, to do niego nie chcemy już wracać.

A po co nam w ogóle pianka do golenia? Przede wszystkim spełnia ona dwie funkcje. Po pierwsze zmiękcza zarost, aby ułatwić jego usunięcie precyzyjne oraz także pielęgnuje skórę, aby móc zapobiec podrażnieniom, które powstają podczas golenia. Wybór odpowiedniej pianki do golenia jest zatem czynnikiem kluczowym, który zapewni na pewno sukces w postaci miękkiej oraz gładkiej skóry.

Pianka do golenia powinna być nakładana na umytą skórę z dodatkiem myjącego preparatu. Twarz obowiązkowo musi być czysta, aby móc zminimalizować ryzyko zakażenia. Ciepła woda na pewno sprzyja rozluźnieniu skóry jak i także zmiękczeniu zarostu. Piankę nakładać należy w przeciwnym kierunku do zarostu włosa oraz należy wmasowywać delikatnie, a nie tylko i wyłącznie położyć na skórze. Później wystarczy chwilkę odczekać, aby produkt zaczął działanie. Pamiętajmy, że niektóre składniki pianek do golenia mogą podrażniać. Co więcej butan jest dla układu nerwowego niebezpieczny. Większość pianek zawiera substancje komodogenne, które sprzyjają powstania zaskórników.