Dama też może jeździć na rowerze

Są panie, które z jednej strony chcą być na co dzień eleganckie, a z drugiej zacząć prowadzić bardziej aktywny tryb życia. Dobrym rozwiązaniem jest dojazd do pracy na rowerze, zamiast samochodem. W wielu miastach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, co ułatwia tego typu aktywność. Jak jednak pogodzić elegancję z aktywnym stylem życia? Właściwym rozwiązaniem jest rower miejski damski.

Dlaczego rower miejski?

Ostatnimi czasy nie kupuje się po prostu roweru; kupuje się rower najlepiej dostosowany do planowanej aktywności. Są wiec rowery górskie, trekkingowe, ale i miejskie, których budowa i zastosowane rozwiązania ułatwia poruszanie się w warunkach miejskich. Na ulicach zdarzają się korki, trzeba zatrzymywać się na skrzyżowaniach, ruszać pod górę, zjeżdżać ostrożnie z górki, czasem przewozić teczkę służbową, czy mały bagaż podręczny – czy da się to wszystko zrobić wygodnie i bezpiecznie, jeżdżąc na rowerze? Jak najbardziej. Typowy rower miejski posiada bagażnik, a czasem także koszyk przytwierdzony do kierownicy, co umożliwia przewożenie drobnych rzeczy. Coraz częściej stosowane biegi zamontowane w tylnym kole, co ułatwia jazdę po nierównej i falującej powierzchni w górę i w dół. Rowery takie często posiadają też błotniki, a krój ramy ułatwia szybkie zsiadanie i wsiadanie na rower w warunkach miejskich.

Dlaczego rower miejski damski?

Rowery damskie są dostosowane do użytkowania przez panie – bywają lżejsze od rowerów miejskich i występują w typowo damskiej kolorystyce. Dzięki temu każda aktywna elegancka pani jest w stanie znaleźć odpowiedni dla siebie rower miejski.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *