Zabiegi stomatologiczne

Troska o nasze zęby sprowadza nas co jakiś czas do gabinetu dentystycznego. Jeżeli robimy to regularnie i kontrolnie – zanim zacznie nam dolegać ból – jest szansa na zachowanie przez długie lata zdrowych zębów, bez konieczności ingerencji w nie. Usuwanie drobnych śladów próchnicy wiąże się z kilkoma minutami na fotelu dentystycznym i założeniu wypełnienia na ubytek. Gorzej jeśli do gabinetu dentystycznego Kraków sprowadza nas długotrwały ból zęba, spowodowany rozwiniętym stanem zapalanym. Wtedy może okazać się konieczne leczenie kanałowe zęba. Cena takiej usługi jest również znacznie wyższa niż zwykłe leczenie zęba.

Kiedy konieczne jest leczenie kanałowe?

W sytuacji, gdy zmiany chorobowe objęły tylko twardą część zęba, leczy się go poprzez usunięcie zmian i założenie plomby. Jeśli jednak zakażenie poprzez rozległy ubytek dotarło aż do miazgi zęba, potrzebne może się okazać leczenie kanałowe. Decyzję podejmuje stomatolog po szczegółowym wywiadzie z pacjentem na temat objawów bolesności. Leczenie to polega na pozbyciu  się z zęba chorej miazgi zębowej.

Bezbolesne leczenie.

Obecnie leczenie zębów w gabinecie stomatologicznym Kraków może być zupełnie pozbawione bólu. Lekarz może podać miejscowy środek przeciwbólowy, który zupełnie zniesie czucie w obrębie dziąseł na czas trwania zabiegu. Gdy odbywa się leczenie kanałowe zęba cena uzależniona jest od ilości kanałów w danym zębie. Podczas gdy w zębie trzonowym występuje jeden kanał, to zębach trzonowych mogą być trzy lub cztery kanały do leczenia.

Źródło informacji: https://www.luxdentica.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *